medcentre.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i urodzie

Lifestyle

Jak wybrać najlepsze odżywki bez spłukiwania

Jak wybrać najlepsze odżywki bez spłukiwania

Zadbane włosy to doskonała wizytówka. Nie wystarczy regularne mycie, żeby włosy były piękne i mocne. Konieczne jest stosowanie różnych odżywek. Bardzo przydatne są odżywki bez spłukiwania. Podpowiadamy dlaczego i kiedy warto je stosować.

Dlaczego warto wybierać odżywki bez spłukiwania?

Jeszcze nie tak dawno odżywki, których nie trzeba było spłukiwać, nie cieszyły się dobrą opinią. Jednak dzisiejsze preparaty są naprawdę znakomite i warto z nich korzystać.
Dlaczego warto używać odżywek bez spłukiwania? Powodów jest co najmniej kilka. Przede wszystkim jest to proste i wygodne rozwiązanie, które oszczędza nasz czas. Wystarczy na umyte włosy nałożyć preparat i gotowe.
Większość odżywek bez spłukiwania zdecydowanie ułatwia rozczesywanie włosów, co jest szczególnie istotne przy długich lokach. Do tego dochodzi miękkość i piękny połysk. Jeśli odżywka zawiera silikon, to dodatkowo o wiele lepiej będą wyglądały końcówki włosów.

Dopasuj odżywkę do rodzaju włosów i potrzeb

Wcale nie tak rzadko fryzjerki słyszą, że odżywka jest niedobra. Po krótkiej rozmowie okazuje się, że odżywka jest po prostu źle dobrana do potrzeb i rodzaju włosów. Zamiast odżywki do włosów suchych, pani zastosowała tę do włosów przetłuszczających się, bo koleżanka poleciła.
Dlatego wybierając odżywkę bez spłukiwania trzeba to zrobić bardzo starannie. Pod uwagę należy wziąć nie tylko to, czy włosy są suche, przetłuszczające się, normalne, ale także i inne cechy oraz potrzeby włosów. Do włosów po koloryzacji warto stosować odżywki do włosów farbowanych. Są też specjalne wersje odżywek do włosów puszących się, łamliwych czy z tendencją do wypadania.
Oprócz przeznaczenia kosmetyku, dobrze jest wziąć pod uwagę także jego formułę. Może ona być różna. Odżywki bez spłukiwania w formie olejków będą świetne przy zniszczonych końcówkach. Ciekawą formą są odżywki dwufazowe, które mają bardzo szybkie i skuteczne działanie. Bardzo wygodne w użyciu są z kolei odżywki w sprayu.

Jak używać, żeby efekty były najlepsze?

Zdarza się, że odżywki nie dają właściwych rezultatów, bo są źle stosowane. Używając odżywek bez spłukiwania, naprawdę nie trzeba ich spłukiwać. Są one tak opracowane, że po prawidłowym użyciu nie obciążają fryzury, ani nie dają nieprzyjemnego odczucia.
Ponieważ stężenie substancji w odżywkach bez spłukiwania jest nieco mniejsze niż w tradycyjnych, spłukiwanych, warto mieć oba rodzaje i stosować naprzemiennie. Dzięki temu włosy będą odpowiednio odżywione i zadbane.
Odżywkę bez spłukiwania nakładamy zwykle po umyciu włosów. Warto stosować się do zaleceń producenta i nie używać więcej preparatu niż jest to zalecane. Następnie włosy rozczesujemy i suszymy. To wszystko.
Ale odżywki bez spłukiwania można używać także w innych sytuacjach. Bardzo przydają się, gdy włosy są poddawane często zabiegom z wykorzystaniem wysokiej temperatury, czyli przy korzystaniu z lokówki czy suszarki. Także w ciągu dnia można stosować te odżywki, gdy np. włosy się nie chcą układać lub za bardzo się puszą.

Udostępnij