medcentre.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i urodzie

Zdrowie

EMS dla seniorów – na czym polegają treningi EMS i jakie dają efekty u starszych osób?

EMS dla seniorów – na czym polegają treningi EMS i jakie dają efekty u starszych osób?

Seniorzy również powinni dbać o swoją aktywność fizyczną. W tym celu mogą wykorzystać treningi EMS!

Dlaczego aktywność fizyczna u seniorów jest taka ważna?

Aktywność fizyczna jest ważna dla seniorów, ponieważ może pomóc w poprawie ogólnego stanu zdrowia i zapobieganiu lub leczeniu chorób przewlekłych, takich jak choroby serca, cukrzyca czy zapalenia stawów. 

Zalecane rodzaje aktywności fizycznej dla seniorów obejmują przede wszystkim ćwiczenia o niskiej intensywności, takie jak chodzenie, pływanie i jazda na rowerze, trening siłowy w celu utrzymania masy mięśniowej, ćwiczenia równowagi w celu zmniejszenia ryzyka upadków oraz ćwiczenia elastyczności dla poprawy ruchomości ciała.

Zaleca się, aby seniorzy korzystali z co najmniej 150 minut ćwiczeń o umiarkowanej intensywności lub 75 minut intensywnych ćwiczeń tygodniowo, a także włączyli do swoich treningów kilka ćwiczeń siłowych co najmniej dwa dni w tygodniu. 

Jakie rodzaje aktywności fizycznej będą najlepsze dla starszej osoby?

Seniorzy mogą korzystać z różnych rodzajów aktywności fizycznej, by zadbać o zdrowie:

  • Ćwiczenia aerobowe – obejmują między innymi spacery, jazda na rowerze, pływanie i taniec, które mogą poprawić zdrowie układu krążenia i zwiększyć wytrzymałość organizmu.
  • Trening siłowy – ten rodzaj ćwiczeń pomaga seniorom utrzymać i budować masę mięśniową, co może zmniejszyć ryzyko upadków i poprawić ogólną sprawność fizyczną.
  • Ćwiczenia równowagi – obejmują ćwiczenia, które koncentrują się na stabilności, mogą poprawić równowagę, koordynację i zmniejszyć ryzyko upadków.
  • Ćwiczenia rozciągające – zwiększające zakres ruchomości kończyn i tułowia, mogą pomóc w utrzymaniu lub poprawie elastyczności ciała i mobilności.
  • Ćwiczenia na basenie – 
  • wiczenia w wodzie polecane są seniorów z bólem stawów lub innymi ograniczeniami fizycznymi.

Częstotliwość, intensywność i rodzaj aktywności fizycznej powinny być dostosowane do indywidualnych możliwości i potrzeb.

Ćwiczenia EMS dla seniorów – dlaczego warto je wybrać?

Trening z elektrostymulacją (EMS) może być bezpieczną i skuteczną formą ćwiczeń dla seniorów, w zależności od indywidualnego stanu zdrowia i założonych celów.

Taki trening EMS polega na wykorzystaniu impulsów elektrycznych, by poprawić pracę mięśni i dzięki temu osiągnąć jeszcze lepsze efekty ćwiczeniowe.

Trening EMS u seniorów może pomóc zwiększyć siłę mięśni. Regularne ćwiczenia EMS też mogą pomóc poprawić ruchomość stawów, zmniejszając ich sztywność i ból. Ponadto mogą poprawić zdrowie układu krążenia poprzez wspieranie pracy serca i przepływu krwi.

Obecnie seniorzy mogą bez problemów zapisać się na takie sesje treningowe w wielu miastach w Polsce, na przykład wybrać się na trening EMS w Krakowie. Do wyboru jest wiele studiów EMS, gdzie można skorzystać z pomocy trenerów personalnych. Trener może wtedy pomóc w dobraniu najlepszego zestawu ćwiczeń dla seniora.

Skorzystaj z nowoczesnych treningów elektrostymulacji mięśniowej – trening EMS Kraków – dokładne informacje związane z treningami tego typu można znaleźć na stronie https://www.intime.pl/trening-ems/.

Udostępnij