Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda stylizacja włosów

Stylizacja włosów. Jakie produkty wybrać. Na co zwrócić uwagę.

Data publikacji 5 stycznia 2022


Jakie plusy niesie za sobą codzienna stylizacja włosów i kiedy sięgać po preparaty do niej przeznaczone?

Nie każdy wstaje rano z idealną fryzurą. Czasami włosy żyją swoim życiem, a ułożenie ich to istna katorga. Chcąc stylizować włosy nie koniecznie chodzi nam od wielki tapir, hełm i włosy sztywne jak kask. Te trendy zniknęły jakieś 10, jak nie więcej, lat temu.

W obecnych czasach w codziennej stylizacji włosów chodzi raczej o podkreślenie ich naturalnego piękna lub zniwelowanie ich defektów jak brak objętości czy niefrasobliwe loki. Jednym słowem super mocne żele i lakiery do włosów poszły na co dzień w odstawkę. Pojawiają się jedynie przy okazji wyjść wieczorowych czy większych imprez.

Więc po co sięgnąć by wyglądać na milion dolarów?

To zależy od tego jakie mamy włosy i oczekiwania względem naszej fryzury.

Załóżmy, że mamy włosy naturalnie kręcone, ale umyliśmy je i nie zadbaliśmy o odpowiednie suszenie. Po rozczesaniu ich są ledwo falowane do tego każde pasmo wywija się w inną stronę, a włosy są napuszone. Tutaj nieocenioną pomocą może okazać się stylizator do włosów kręconych, który podkreśli skręt.

Jak używać stylizatora do włosów?

To bajecznie proste. Rozczesz włosy i trzymaj głowę prosto lub opuść ją do dołu. Wybierając drugą opcję uzyskasz większą objętość. Teraz rozpyl stylizator na włosach i nie zmieniając pozycji ugniataj włosy jak ciasto. Tylko delikatniej! Stań prosto, popraw przedziałek i oceń efekt swojej pracy. Jeśli nie do końca jesteś zadowolona/ny ze swojej pracy psiknij stylizatorem na palce, rozetrzyj płyn i nawijaj kolejno kilka pasem wierzchnich na palce. Uzyskasz dzięki temu ładne spiralne loczki. Na koniec otrzymasz objętość i piękne loczki. Przy odrobinie wprawy robienie takiej fryzury rano nie zajmie Ci dużo więcej czasu niż mycie zębów, a efekt i naturalne podkreślenie urody jak wiadomo jest bezcenne.

A co jeśli naszym problemem jest to, że włosy chwilę po myciu tracą objętość i są przyklapnięte? Jak sprawić by włosy wyglądały dobrze cały dzień?

Rozwiązaniem może być spray do układania włosów zwiększający objętość.

W jaki sposób go używać?

Spryskaj produktem opuszki palców po czym wetrzyj go w nasadę włosów. Drugą opcją jest podnoszenie pojedynczych pasem do góry i psikanie nasady włosów sprayem do zwiększania objętości. Opcją dającą najlepszy efekt jest umycie włosów przed wyjściem. Wysuszenie ich „głową w dół” i użycie sprayu. Końcowy efekt możemy dodatkowo dopracować używając na długości spray, który nabłyszcza włosy lub lekkiej odżywki w atomizerze. Pamiętajmy jednak, że produkty, których używamy na długości włosa powinny być bardzo lekkie, gdyż przy włosach cienkich i/lub przetłuszczających się mniej znaczy więcej jeśli chodzi o ilość produktów.

Jak widzisz codzienna stylizacja włosów jest bardzo szybka, a efekt powinien być na tyle naturalny, żeby niezauważalną była nasza ingerencja. Pamiętajmy też o tym, żeby wieczorem delikatnie rozczesywać włosy na których są produkty do stylizacji. Czeszmy je od końca do nasady. W innym wypadku włosy mogą się łamać i rwać, a tego byśmy nie chcieli.

Redakcja medcentre.pl

Nasz zespół tworzą specjaliści w dziedzinach lifestyle'u, zdrowia, urody, wychowania dzieci i mody. Z głęboką wiedzą i doświadczeniem tworzą artykuły, które nie tylko informują, ale i inspirują do zdrowszego i bardziej świadomego życia. Dzięki ich ekspertyzie możesz oczekiwać treści pełnych praktycznych wskazówek i aktualnych trendów, dostosowanych do Twoich potrzeb i aspiracji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?