Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda jaki szampon na łupież

Szampon przeciwłupieżowy – jaki wybrać?

Data publikacji 4 stycznia 2022

Łupież jest powszechnym problemem wielu kobiet i mężczyzn. Objawy bywają uciążliwe, a pozbycie się problemu bywa dość kłopotliwe i często długotrwałe. Istotnym czynnikiem mającym wpływ na stan naszym włosów są czynniki zewnętrzne, tryb życia, a także sposoby pielęgnacji. Objawem łupieżu jest nadmierna ilość łuszczenia się naskórka i białe charakterystyczne płatki sypiące się z głowy. Leczenie tej przypadłości jest stosunkowo proste, dlatego też odpowiednio dobrany szampon przeciwłupieżowy może być idealnym rozwiązaniem.

Jaki szampon na łupież będzie najlepszym wyborem?


Otóż, warto wybrać sprawdzony szampon przeciwłupieżowy marki Nizoral z ketokonazolem, który bezpośrednio zwalcza grzyby odpowiedzialne za powstawanie łupieżu. Jego skuteczność została udowodniona klinicznie. Zmniejsza łuszczenie się skóry i świąd, a także może być stosowany do każdego rodzaju włosów.
Sposób użycia: Nanieść niedużą ilość szamponu na zmoczoną wcześniej skórę głowy. Wcierać do momentu wytworzenia się gęstej piany, pozostawić na okres około 5-ciu minut, a następnie dokładnie spłukać.
Leczenie: Aby pozbyć się łupieżu szampon należy stosować 2-3 razy w tygodniu przez okres 2-3 tygodni.
Profilaktyka: Aby zapobiec nawrotom łupieżu zalecane jest stosowanie szamponu raz w tygodniu lub co dwa tygodnie.
Zaletą tego szamponu jest fakt, że zarówno leczy jak i zapobiega występowaniu objawów takich jak: łuszczenie skóry, suchość oraz świąd skóry głowy. Poprzez zastosowanie ketokonazolu – substancji przeciwłupieżowej charakteryzuje się niezawodnością i jest popularny na całym świecie. Można go stosować zarówno do włosów siwych, jak i poddanych koloryzacjom. Szampon Nizoral delikatnie nawilża skórę głowy przywracając jej prawidłową kondycję i opóźnia proces łuszczenia się skóry. Poprzez systematyczne stosowanie korzystnie wpływa na zdrowie i wygląd oraz przyczynia się do pozbycia uporczywej dolegliwości. Ma silne właściwości przeciwgrzybiczne, łagodzi podrażnienia i zmniejsza zaczerwienienie skóry. Zmniejsza przetłuszczanie się włosów i chroni przed ponownym występowanie łupieżu.

Przeciwwskazania stosowania szamponu przeciwłupieżowego


Nie należy stosować szamponu w przypadku uczulenia na ketokonazol lub któryś z pozostałych składników leku. W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem. Należy unikać kontaktu leku z oczami, ewentualnie gdyby to nastąpiło oczy trzeba dokładnie przemyć wodą.
Działania niepożądane:
Działania niepożądane jakie mogą występować to między innymi podrażnienia, nadwrażliwość oraz świąd, aczkolwiek są to rzadkie przypadki. Nieczęsto również mogą wystąpić podrażnienia oczu i nadmierne wydzielanie łez, trądzik, suchość skóry oraz wypadanie włosów.
Szampon leczniczy przeciwłupieżowy Nizoral jest bezpieczny, atrakcyjny pod względem kosmetycznym i dobrze tolerowany. Jest łatwo dostępny i można go dostać w niemal każdej aptece. Osoby borykające się z łupieżem wywołanym zakażeniem grzybicznym będą zadowolone z tego wyboru, gdyż skutecznie zwalcza przyczynę i chroni przed ponownym występowanie łupieżu. Warto również wspomnieć, że mogą go stosować dorośli, jak i również młodzież powyżej 12 roku życia.

Redakcja medcentre.pl

Nasz zespół tworzą specjaliści w dziedzinach lifestyle'u, zdrowia, urody, wychowania dzieci i mody. Z głęboką wiedzą i doświadczeniem tworzą artykuły, które nie tylko informują, ale i inspirują do zdrowszego i bardziej świadomego życia. Dzięki ich ekspertyzie możesz oczekiwać treści pełnych praktycznych wskazówek i aktualnych trendów, dostosowanych do Twoich potrzeb i aspiracji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?