medcentre.pl

Blog tematyczny o zdrowiu i urodzie

Zdrowie

Kiedy przyjmować witaminę C?

Kiedy przyjmować witaminę C?

Witamina C powinna być dostarczana do organizmu wraz z dietą, ale należy ją także suplementować, ponieważ ciało nie jest w stanie sam sobie jej wytworzyć i magazynować. W niniejszym artykule wyjaśniamy, jaki wpływ ma witamina C na organizm człowieka, kiedy ją zażywać oraz gdzie najlepiej ją kupić. Zachęcamy do lektury.

Witamina C – właściwości

Witamina C należy do grupy witamin, które rozpuszczają się w wodzie i występuje głównie w owocach i warzywach. Po dostaniu się do organizmu działa przeciwutleniająco poprzez ochronę komórek przed oksydacją. Witamina C jest potrzebna do syntezy kolagenu, który buduje większość komórek. Ponadto, usprawnia wchłanianie żelaza. Niewątpliwie witamina C wpływa na odporność organizmu, chroni przed różnymi infekcjami, a także skraca czas trwania choroby. Należy jednak pamiętać, że jest to możliwe wyłącznie przy regularnej i odpowiedniej suplementacji. Osoby dorosłe powinny dostarczać około 100 mg kwasu askorbinowego dziennie. Witamina C traci właściwości, jeżeli jest poddana wszelkiej obróbce, jak krojenie czy gotowanie. Dlatego niezwykle trudno jest dostarczyć niezbędną jej ilość wyłącznie z produktów spożywczych. Osoby, które mają większe zapotrzebowanie na witaminę C to:
– seniorzy,
– mające problemy z właściwym wchłanianiem,
– niedożywione,
– cierpiące na nowotwory,
– palące papierosy,
– spożywające alkohol.

Kiedy zażywać witaminę C?

Okazuje się, że sposób zażywania witaminy C ma ogromne znaczenie na jej przyswajanie przez organizm. Jednym posiłkiem nie można uzupełnić całego zapotrzebowania, ponieważ organizm nie jest w stanie utrzymać (magazynować) witaminy C przez całą dobę. Dlatego należy ją przyjmować regularnie w odstępach czasu (braki będą stale uzupełniane). Suplementować można więc rano lub wieczorem, albo między posiłkami ubogimi w zawartość witaminy C.

Gdzie można kupić witaminę C?

Najlepszą witaminę C można kupić przez Internet na stronie https://www.witaminyswanson.pl. Występuje ona w postaci płynu, tabletek, kapsułek lub proszku. Niektóre produkty są wzbogacone np. o cynk lub bioflawonoidy – zależnie czego potrzebujemy. Oferowane produkty zawierają różne stężenie witaminy C, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie odpowiednią dawkę. SWANSON – https://www.witaminyswanson.pl  jest jedną z największych firm, które oferują sprzedaż najlepszej jakości suplementów na świecie.

Podsumowując, witamina C jest bardzo ważna dla organizmu człowieka. Ze względu na właściwości powinna być regularnie podawana. Trudnym jest dostarczyć odpowiednią dawkę w posiłkach, dlatego warto wprowadzić suplementację.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij