Tu jesteś: Medcentre | Medycyna w pigułce  »  Porady  »  Urolog - lekarz wstydliwych chorób

Urolog - lekarz wstydliwych chorób

Opublikowano w kategorii Porady       
Urolog - lekarz wstydliwych chorób

Badania u lekarzy specjalistów bardzo często są przyczyną stresu, niepokoju i obaw. Urolog jest jednym z tych, którego większość pacjentów po prostu się wstydzi. Czy jest to uzasadnione? Poznajmy szczegóły pracy urologa i ewentualne obawy pacjentów.

CZYM ZAJMUJE SIĘ UROLOG?

Powszechnie przyjmuje się, że jest to lekarz tylko i wyłącznie męskich chorób, lecz nie jest to do końca prawda. Jego specjalizacja to leczenie wszystkich chorób, które związane są z układem moczowo-płciowym. Wizyta u urologa może wiązać się z naprawdę dużym stresem, więc warto przed wizytą się wcześniej odpowiednio na nią przygotować.  Jest to spowodowane tym, że problemy urologiczne są jednymi z najbardziej wstydliwych chorób. Lęk przed badaniem, zawstydzenie, zakłopotanie i nieznajomość terminologii medycznej może skutecznie zniechęcić pacjenta przed wizytą u tego specjalisty.  Takie zachowanie jest zrozumiałe, lecz kompletnie niepotrzebne. Jest to lekarz jak każdy inny i trzeba się do niego zgłosić w razie nietrzymania moczu albo innych dolegliwości, które związane są z układem moczowym.

 

PROBLEMY U MĘŻCZYZN

Kiedy pojawiają się jakiekolwiek problemy w strefach intymnych mężczyzny, zazwyczaj jest to przemilczane, zignorowane i  zlekceważone. Niestety może to mieć skutki o wiele bardziej traumatyczne, a dolegliwości o wiele silniejsze. Łagodne zapalenie prostaty wyleczy się stosunkowo szybko, ale jeśli się to zbagatelizuje, objawy się nasilą, a leczenie przyjmie formę bardziej radykalną. Urolog to specjalista jak każdy inny, dlatego regularne badania pomogą nam uchronić się przed wieloma chorobami - potwierdza to lekarz jednej z klinik we Wrocławiu. Szczegóły dostępne na http://www.ogrodowa.wroclaw.pl/urolog

 

JAKIE CHOROBY LECZY UROLOG?

Urolog zajmuje się przede wszystkim leczeniem chorób układu moczowo-płciowego. Są to między innymi stany zapalne, nietrzymanie moczu, impotencja, nowotwory czy zaburzenia funkcji.  W klinice urologicznej mogą znaleźć się więc zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Zajmuje się on też leczeniem chorób nerek, moczowodów, nadnerczy, pęcherza, a także męskich narządów płciowych.

Jak widać, urolog to lekarz jak każdy inny. Obawy przed wizytą mogą się pojawić, ale czy do końca są potrzebne? W razie problemów ze zdrowiem nie ma na co czekać, należy bezzwłocznie skorzystać z fachowej pomocy wszystkich specjalistów.