Tu jesteś: Medcentre | Medycyna w pigułce  »  Porady  »  Sposoby na pozbycie się cellulitu

Sposoby na pozbycie się cellulitu

Opublikowano w kategorii Porady       
Sposoby na pozbycie się cellulitu

Cellulit jest problemem wielu kobiet, niezależnie od ich masy ciała. Co jest odpowiedzialne za jego powstawanie i jak sobie z nim radzić?

Główną przyczyną powstawania cellulitu są hormony, stres, zła dieta, siedzący tryb życia. Istnieje kilka sposobów na jego pozbycie się, m.in. stosowanie diety antycellulitowej, specjalnych preparatów, a w szczególnych przypadkach niezbędna może się okazać pomoc dermatologa.

 

Pomoc dermatologa

Zanim zaczniemy stosować domowe sposoby, powinniśmy się najpierw udać do dobrego dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Sprawdzi on, w jak zaawansowanym stadium jest nasz cellulit - wykona USG tkanki podskórnej, badanie na podoskopie, aby zobaczyć czy prawidłowo stawiamy stopy, określi stan naszych żył, a następnie zaleci odpowiednią terapię.

 

Dermatolog w Warszawie: odwiedź stronę >>

 

Dobry dermatolog w swoim gabinecie będzie mieć do zaproponowania kilka metod. Aby cieszyć się długotrwałymi efektami, musimy powtórzyć zabiegi kilkakrotnie. Należą do nich, m.in.

- masaż antycellulitowy, który stymuluje i poprawia krążenie,

- drenaż limfatyczny – to masaż poprawiający krążenie limfy, polegający na przepchnięciu zalegającej chłonki w kierunku węzłów chłonnych. Ma on oczyszczający wpływ na nasz organizm; dzięki niemu można się pozbyć obrzęków oraz złogów tłuszczu i toksyn,

- endermologia – metoda, w której pacjent jest ubrany w specjalny kombinezon; w zabiegu wykorzystywane są specjalne elektroniczne rolki, które działają pod ciśnieniem. Mają one za zadanie wałkować skórę w różnych kierunkach; efektem jest wzmocniona skóra, pozbycie się obrzęków, cellulitu; skóra jest napięta, jędrna i elastyczna,

- mezoterapia - polega na wstrzykiwaniu do wybranej części ciała specjalnie skomponowanych preparatów, które mają na celu poprawić krążenie, wspomóc spalanie tkanki tłuszczowej i zregenerować włókna kolagenowe,

- karboksyterapia – aplikowanie pod skórę medycznego dwutlenku węgla, który ma za zadanie rozbić tkankę tłuszczową,

- ultradźwięki – zabieg polegający na rozbijaniu tkanki tłuszczowej za pomocą ultradźwięków, wytwarzanych przez specjalną sondę.

 

redukcja cellulitu

 

Dieta antycellulitowa

Stosując odpowiednią dietę, możemy w ogromnym stopniu zmniejszyć swój cellulit. Zmiany hormonalne, które zachodzą w naszym ciele i wpływają na powstanie cellulitu, są spowodowane spożywaniem za dużych ilości cukru, białej mąki, tłuszczy zwierzęcych. Do cellulitu przyczyniają się także: nieregularne pory posiłków w ciągu dnia, nałogi (tytoniowy, alkoholowy). Oprócz odpowiedniej diety, możemy wspomagać się suplementami diety i aptecznymi medykamentami, które pomogą doprowadzić naszą skórę do zdrowego stanu. Specyfiki te zawierają w swoim składzie wyciągi z różnych owoców i warzyw, zioła, zdrowe oleje bogate w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Pomogą nam przyspieszyć metabolizm i oczyszczą nasz organizm z toksyn oraz rozłożą równomiernie tłuszcz pod skórą. Dzięki temu nasza skóra zyska jędrność, będzie znów elastyczna i gładka. Miejsca, które są najbardziej narażone na powstawanie cellulitu, to najczęściej brzuch, uda, pośladki, ale także piersi czy ramiona.

 

Rzuć nałóg tytoniowy
 

Palenie papierosów przyczynia się do wielu chorób i niedoskonałości skóry. Powstawanie cellulitu to jeden ze skutków trwania w nałogu. Palenie blokuje swobodny dopływ wszystkich składników odżywczych do naszej skóry, natomiast powoduje odkładanie się substancji szkodliwych, które ciężko jest wydalić z organizmu.

 

Troszcz się o swoje ciało

Jeśli chcesz się pozbyć cellulitu, musisz cały czas dbać o swoje ciało. Warto jest używać gąbki, która ma za zadanie usunąć martwy naskórek i pobudzić krążenie – masujmy nasze ciało ruchami w kierunku serca, dzięki temu zachowamy jak najlepszą cyrkulację układu krwionośnego i ułatwimy pozbywanie się złogów tłuszczu z komórek. Jest to jeden z łatwiejszych domowych sposobów na pozbycie się cellulitu, wymaga jednak systematyczności. Dodatkowo możemy zakupić kremy, które ujędrnią nam skórę i odpowiednio ją nawilżą.

Najważniejsze jednak to uprawiać aktywności fizyczne i prowadzić zdrowy tryb życia, w tym utrzymać prawidłową dietę.

Ofertę zabiegów usuwania cellulitu znajdziesz na stronie: klinikamurano.com