Tu jesteś: Medcentre | Medycyna w pigułce  »  Porady  »  Sposoby na białe zęby – jak uzyskać uśmiech z reklamy?

Sposoby na białe zęby – jak uzyskać uśmiech z reklamy?

Opublikowano w kategorii Porady       
Sposoby na białe zęby – jak uzyskać uśmiech z reklamy?

Białe zęby to atut, który w niebagatelny sposób dodaje urody. Piękny, zdrowy uśmiech wywołuje same dobre skojarzenia. Wydaje nam się, że taka osoba jest zadbana, staranna, ceni sobie estetykę. Co zrobić, żeby wybielić zęby? Czy istnieją skuteczne domowe sposoby na hollywoodzki uśmiech?

Pamiętaj o dobrym odżywianiu i właściwych nawykach żywieniowych!

Zęby stają się żółte przede wszystkim prez złe odżywianie i korzystanie z używek. Bardzo niekorzystnie na ich kolor wpływają kolorowe warzywa i owoce, takie jak buraki, jagody, wiśnie. Tego typu produkty należy jeść z umiarem. Jest wiele powodów, dla których odradza się nagminne picie kawy i herbaty. Tego typu napoje wpływają niekorzystnie nie tylko na ciśnienie i zawartość magnezu w organizmie. Zbyt częste picie kawy lub czarnej herbaty z pewnością odbije się na wyglądzie zębów. Żeby zachować piękny, śnieżnobiały uśmiech konieczne jest także odstawienie papierosów i alkoholu. Dym papierosowy i kolorowe trunki (przede wszystkim czerwone wino) wpływają bardzo niekorzystnie na szkliwo i kolor zębów.

 

pro.orto.dent

 

Pamiętaj o płytce nazębnej!

Stomatologia oferuje szereg różnego rodzaju zabiegów, które pozwalają na uzyskanie ładnego koloru zębów. Jednym z nich jest usuwanie kamienia nazębnego. Tego typu zabieg jest ważny przede wszystkim przez wzgląd na swoje prozdrowotne właściwości. Z płytki nazębnej należy czyścić zęby co najmniej dwa razy w roku. To ważne, ponieważ kamień może wywoływać paradontozę i przyczynić się do rozwoju próchnicy. Stomatolog ma możliwość wyboru kilku metod usuwania płytki nazębnej. Najpopularniejsze jest tzw. piaskowanie (rozpędzony piasek zrywa kamień). Można także skorzystać z metody mechanicznej lub ultradźwiękowej. Dentysta po usunięciu kamienia najprawdopodobniej obejrzy także plomby. Kompozytowe uzupełnienia ulegają przebarwieniom. Właśnie z tego powodu warto wymieniać je na nowe.

 

wybielanie zębów

 

Skorzystaj z dobrodziejstwa drogerii

Wizyta u stomatologa jest ważna, jednakże na co dzień powinieneś samodzielnie zadbać o swoje uzębienie. W rozmaitych drogeriach znajduje się mnóstwo różnego rodzaju środków pozwalających na uzyskanie białego uśmiechu. Pamiętaj, żeby do tego celu wykorzystywać produkty dedykowane. Niestety – w przypadku kosmetyków do wybielania zębów należy inwestować w te nieco droższe. Tanie pasty do zębów, które teoretycznie mają przynieść efekt wybielenia, zwykle nie są zbyt silne. Godnym polecenia produktem pozwalającym na uzyskanie ciekawych efektów wybielających są tzw. paski wybielające. Są one pokryte specjalnym żelem, który ma właściwości pozwalające na usunięcie przebarwień. Tego typu paski nakłada się na zęby i zostawia na określony czas. Efekt jest naprawdę silny. Trzeba jednak pamiętać, że ta metoda jest przeznaczona dla osób, które były u dentysty. Nie można nakładać pasków na osłabione, chore zęby.

 

Nakładki wybielające u stomatologa

W gabinetach stomatologicznych można założyć profesjonalne nakładki wybielające. Dentysta najpierw musi obejrzeć zęby i „zebrać z nich miarę” (czyli zrobić odcisk) – protetyka wymaga odpowiednich danych. Dzięki temu możliwe jest idealne dopasowanie nakładek do uzębienia. Do środka tego typu aparatu należy wlewać żel wybielający, który doradzi stomatolog. Takie wybielanie jest bezpieczne i skuteczne. Pacjent musi 2 razy dziennie nosić nakładki przez ok. 2 godziny.

 

Zobacz również: Stomatologia estetyczna – oferta zabiegów w krakowskim centrum pro.orto.dent.
 

Licówki u dentysty

Niekiedy wybielenie zębów do pożądanego poziomu jest niemożliwe. Czasami zęby są po prostu żółte z natury. Osoby, które stosowały tetracyklinę skarżą się na bardzo duże przebarwienia, które w żaden sposób nie chcą się zmyć. Dentysta w takich przypadkach doradzi zamaskowanie brzydkich zębów za pomocą licówek, czyli cienkich płytek, które przykleja się do powierzchni zębów. W wyrabianiu takich nakładek specjalizuje się protetyka. Stomatolog zakłada licówki na zęby i przykleja je (najczęściej za pomocą żywicy kompozytowej). Później należy utwardzić porcelanę, wygładzić ją i polerować. Licówki są szczególnie polecane tym, których zęby są nie tylko przebarwione, ale także mocno zakrzywione i wytarte.