Tu jesteś: Medcentre | Medycyna w pigułce  »  Porady  »  Skuteczne suplementy odchudzające - czego w nich szukać?

Skuteczne suplementy odchudzające - czego w nich szukać?

Opublikowano w kategorii Porady       
Skuteczne suplementy odchudzające - czego w nich szukać?

Nie sposób wyliczyć wszystkie składniki, które producenci umieszczają we „wspomagaczach odchudzania”. W kwestii skuteczności poszczególnych produktów tego typu zawsze pojawiają się głosy za i przeciw.

Rynek suplementów diety wspomagających odchudzanie charakteryzuje się bardzo dużą różnorodnością. Co rusz odkrywana jest nowa substancja, która dzięki swym właściwościom podobno przynosi rewelacyjne efekty wyszczuplające. Najczęściej są to substancje pochodzenia roślinnego, z których pozyskuje się wyciąg, a następnie zamyka w niewielkich kapsułkach. Jakie są najpopularniejsze składniki suplementów diety? Zanim odpowiemy na to pytanie, warto pogrupować je ze względu na sposób oddziaływania na nasz organizm i reakcje, jakie wywołują. Znajdziemy więc tutaj: suplementy diety przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej, suplementy hamujące wchłanianie cukrów oraz tłuszczów, suplementy redukujące apetyt, suplementy wypełniające żołądek i niwelujące uczucie głodu. W każdej z tych grup znajdują się preparaty, które mogą pomóc nam zgubić zbędne kilogramy. Jakie składniki uchodzą za najskuteczniejsze?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o hicie ostatnich czasów, czyli o zielonej kawie. Zawarty w niej kwas chlorogenowy ogranicza wchłanianie węglowodanów, przez co pobudza spalanie zalegającej tkanki tłuszczowej. 

Drugim cieszącym się dużym powodzeniem składnikiem suplementów diety są jagody acai. Roślina ta fenomenalnie wpływa na proces przemiany materii. Zażywając wyciąg z jagód acai możemy liczyć na znacznie szybsze spalanie tłuszczu oraz na oczyszczanie organizmu z zalegających w nim toksyn. 

Odchudzające suplementy diety często zawierają też w swoim składzie chrom. Ten pierwiastek oddziałuje na organizm w ten sposób, iż redukuje apetyt. Nie bez znaczenia jest też regulowanie poziomu cukru. 

Dużym zainteresowaniem cieszą się również preparaty mające w składzie L-karnitynę. Składnik ten jest szczególnie polecany osobom, które regularnie ćwiczą, a ich treningi trwają dłużej niż pół godziny. L-karnityna ma bowiem to do siebie, że najlepiej spala tkankę tłuszczową podczas długotrwałego, wzmożonego wysiłku fizycznego.