Tu jesteś: Medcentre | Medycyna w pigułce  »  Porady  »  Skuteczne sposoby na migrenę

Skuteczne sposoby na migrenę

Opublikowano w kategorii Porady       
Skuteczne sposoby na migrenę

Uporczywy, pulsujący ból głowy, który nadchodzi nieoczekiwanie i potrafi utrzymywać się nawet przez 2-3 dni – oto migrena, czyli zmora wielu osób, która skutecznie potrafi zakłócać codzienne funkcjonowanie.

Migrena należy do tych dolegliwości, które mają tendencję do częstych powrotów, a tym samym do uprzykrzania życia cierpiących na nią osób. Ból jest na ogół ostry, tętniący, sprawiający, że nie można skoncentrować uwagi na niczym innym. Czasem równolegle z bólami głowy występują też inne objawy, takie jak: nudności, zawroty, światłowstręt, kłopoty ze wzrokiem i słuchem. Przyczyny migreny bywają różne i nie są do końca wyjaśnione. Niezależnie jednak od tego, czy są to czynniki genetyczne, czy inne, fakt pozostaje faktem – ciężko jest tę dolegliwość pokonać.

Skutecznym dla wielu cierpiących na migrenę osób sposobem walki z bólem jest wyciszenie się. Najlepiej położyć się w ciemnym pokoju, zapewniając organizmowi dopływ świeżego powietrza. Na czoło warto położyć zimny kompres. Równocześnie można zażyć lek przeciwbólowy. Wielu osobom pomagają w migrenie masaże, nacieranie skroni olejkami eterycznymi, inhalacje, relaksujące kąpiele, a także spożywanie naparów z roślin leczniczych. Wymienione metody mogą okazać się pomocne przy zwalczaniu samych ataków migrenowych, jednak warto także pamiętać o profilaktycznym działaniu, które może przyczynić się do tego, iż napady będą pojawiać się rzadziej lub całkiem znikną. W związku z tym należy zadbać o zdrowy tryb życia – uprawiać regularnie sport, racjonalnie się odżywiać, ograniczyć używki, wysypiać się, wyeliminować stres, często się relaksować i uśmiechać. Konsekwetne wprowadzenie zmian z pewnością pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie i poprawi pracę mózgu. W tym celu możesz również profilaktycznie stosować Memoratin.