Tu jesteś: Medcentre | Medycyna w pigułce  »  Porady  »  Skuteczne odchudzanie z kwasem chlorogenowym: CGA800

Skuteczne odchudzanie z kwasem chlorogenowym: CGA800

Opublikowano w kategorii Porady       
Skuteczne odchudzanie z kwasem chlorogenowym: CGA800

Kwas chlorogenowy to naturalny przeciwutleniacz, występujący m.in. w owocach kawowca, pokrzywie, głogu, karczochach i suszonych śliwkach. Wykazuje właściwości antybakteryjne i antyoksydacyjnie oraz usprawnia metabolizm glukozy. Jaka jest jego rola w suplementach diety i preparatach na odchudzanie?

A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y

Jak udowadniają najnowsze badania naukowe, kwas chlorogenowy znacznie zmniejsza stopień wchłaniania cukru, dzięki czemu chroni przed cukrzycą i wpływa na szybszą redukcję zbędnych kilogramów. Posiada również działanie oczyszczające – usuwa toksyny, usprawnia przemianę materii i wpływa na szybsze spalanie tłuszczu. Z tego względu jest często stosowany w produktach odchudzających.

Jednym z najpopularniejszych suplementów wykorzystujących dobroczynne właściwości kwasu chlorogenowego jest CGA800, oparty na naturalnym wyciągu z zielonej kawy. W przeciwieństwie do czarnej, nie jest ona poddawana obróbce termicznej, w związku z czym zawiera znacznie większe ilości kwasu, dzięki czemu skutecznie usprawnia metabolizm, przyspiesza spalanie tłuszczu i powoduje utratę masy ciała już po kilku tygodniach stosowania. Skuteczność zielonej kawy w procesie odchudzania została udowodniona naukowo: 22-tygodniowe badania przeprowadzone w USA wskazały, że dzięki wprowadzeniu zielonej kawy do codziennej diety osoby otyłe schudły średnio 8 kg w ciągu 5 miesięcy (przy diecie nieprzekraczającej 2500 kalorii/dzień). Z kolei testy wykonane w Kanadzie udowodniły, że regularne spożywanie kawy zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę typu 2, należącą do najczęściej występujących schorzeń na świecie.

W związku z powyższymi wiadomościami nie ulega wątpliwości, że CGA800 – dzięki formule opartej wyłącznie na zielonej kawie zawierającej kwas chlorogenowy – stanowi skuteczną broń w walce z otyłością. Nie należy oczywiście zapominać, że w celu uzyskania optymalnej efektywności należy połączyć suplement ze zmianą diety i aktywnością fizyczną. Jako metodę wspomagającą odchudzanie z pewnością można polecić go każdej osobie, niezależnie od aktualnej wagi.