Tu jesteś: Medcentre | Medycyna w pigułce  »  Porady  »  Po czym poznać, że się starzejemy?

Po czym poznać, że się starzejemy?

Opublikowano w kategorii Porady       
Po czym poznać, że się starzejemy?

Wiadomo, że czas wciąż płynie, jednak w jaki sposób można to właściwie poznać? Wiele osób robi sobie zdjęcia, co tydzień lub co miesiąc, w tej samej pozycji i stroju, dzięki czemu mogą zaobserwować zmianę swojej twarzy, włosów czy dłoni.

Sławne osoby korzystają z różnego rodzaju zabiegów upiększających i odmładzających, lecz mimo wszystko i tak widać mocno widać upływający czas. Dlatego, jeśli i my chcemy to sprawdzić, to możemy zacząć robić sobie zdjęcia a w krótkim czasie zobaczymy już pierwsze zmiany.

Jeśli chodzi o najbardziej typowe o oznaki starzenia, to duże znaczenie mają nasze geny, ale swój wpływ wywiera także prowadzony tryb życia, dieta, higiena i dbałość o włosy, skórę, czy paznokcie. Także przebyte choroby, szczególnie takie, które atakują wiele organów lub wpływają mocno na cały organizm mogą negatywnie przełożyć się na nasz wygląd.

Niezależnie pod tego, ile mamy lat, to oznaki starzenia najszybciej rozpozna lekarz, który ma na co dzień kontakt z ludźmi. Będzie on w stanie określić wiek naszej skóry, oraz to w jaki sposób powinniśmy o nią dbać. Będzie to dla nas na pewno cenna informacja. Jeśli chcemy dowiedzieć się szczegółowo, jak dbać o swoją skórę, to można udać się do specjalisty, który określi jej typ oraz powie co można z tym zrobić.

Niekiedy mogą nam pomóc różne zabiegi, które poprawiają wygląd skóry i cery. Można także korzystać ze specjalistycznych kosmetyków, które dostarczają skórze potrzebnych substancji i składników odżywczych. Warto również ustalić własną dietę, która poprawi stan całego naszego organizmu.  Nieocenioną pomocą będzie również jakakolwiek aktywność fizyczna – szczególnie, gdy prowadzimy głównie siedzący tryb życia.

Jeśli zatem zależy nam na młodym, a więc też zdrowym wyglądzie, musimy zadbać o nasze ogólne zdrowie i to na wielu płaszczyznach. Równoczesne działanie w sferze zabiegów, kosmetyków, diety i ćwiczeń może przynieść najlepsze rezultaty.