Tu jesteś: Medcentre | Medycyna w pigułce  »  Porady  »  Nowoczesna ortodoncja na straży pięknych i zdrowych zębów

Nowoczesna ortodoncja na straży pięknych i zdrowych zębów

Opublikowano w kategorii Porady       
Nowoczesna ortodoncja na straży pięknych i zdrowych zębów

Dzięki nowoczesnym aparatom ortodontycznym możliwe jest odzyskanie pięknego i zdrowego uśmiechu niemalże w każdym wieku. Promienny uśmiech przekłada się z kolei na lepsze samopoczucie i większą pewność siebie.

Pamiętajmy więc o tym, że na skorygowanie nawet poważnej wady zgryzu nigdy nie jest za późno. Obecnie po aparaty ortodontyczne sięgają nie tylko dzieci, ale także dorośli. Noszą je nawet aktorzy czy celebryci. Wszystko dlatego, że ładne uzębienie kojarzone jest z elegancją i prestiżem.

 

Nowoczesna ortodoncja na straży pięknych i zdrowych zębów

Aparat ortodontyczny pozwala spełnić marzenie o pięknym uśmiechu, ale jego popularność nie wynika jedynie ze względów estetycznych, ale także zdrowotnych. Na rynku dostępne są zarówno aparaty stałe, jak i ruchome. Te drugie zakładane są przede wszystkim na noc czy też na kilka godzin w ciągu dnia. Jeśli zaś borykamy się z większymi wadami zgryzu, to ortodonta zaleca stosowanie aparatu stałego, który noszony jest przez cały okres leczenia ortodontycznego. Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz rozmaitych aparatów. Występują one w wersji nie tylko metalowej, ale także ceramicznej, antyalergicznej, szafirowej czy też nawet kompozytowo-ceramicznej. Chociaż podczas noszenia aparatu można mieć złudzenie lekko ruchomych zębów, to jednak zwykle nie towarzyszy temu ból. Najczęściej nosi się go przez około dwa lata, ale czas leczenia uzależniony jest przede wszystkim od wieku i wady zgryzu.

Nowość! Ortodoncja Invisalign w DENTestetica Kraków

Higiena jamy ustnej

Osoby decydujące się na założenie aparatu ortodontycznego powinny pamiętać o tym, że konieczne jest zadbanie o właściwą higienę jamy ustnej. Podczas jedzenia resztki pokarmów osadzają się w zamkach wmontowanych w aparat, co nie tylko wygląda nieestetycznie, ale sprzyja również powstawaniu próchnicy. Dlatego też należy zainwestować w specjalne przybory do czyszczenia przestrzeni wokół zamków. Poza tym, nosząc aparat ortodontyczny, trzeba wyrobić sobie nawyk uważania przy jedzeniu, szczególnie podczas gryzienia przednimi zębami. Na początku warto też spożywać miękkie pokarmy.