Tu jesteś: Medcentre | Medycyna w pigułce  »  Porady  »  Nowoczesna, modna, ale i zdrowa metoda żywienia – catering dietetyczny

Nowoczesna, modna, ale i zdrowa metoda żywienia – catering dietetyczny

Opublikowano w kategorii Porady       
Nowoczesna, modna, ale i zdrowa metoda żywienia – catering dietetyczny

Ilość pomysłów na to, w jaki sposób zadbać o swój codzienny jadłospis, jest ogromna. Od jakiegoś czasu możemy jednak podziwiać nie nowy, ale wciąż różnorodnie pojmowany trend, a mianowicie catering dietetyczny.

Choć niesie ze sobą wiele korzyści, to jednak bywa krytycznie oceniany, głównie ze względu na koszty. Co jednak tak naprawdę kryje się za tajemniczym cateringiem dietetycznym?

 

By żyło się wygodniej

Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy to nie musimy chodzić na zakupy, gotować, a potem sprzątać. Kosztujemy wyjątkowych potraw. Nasze podniebienie mile łechtają kompozycje smakowe, zapachowe, o jakich istnieniu nawet nie wiedzieliśmy! Przekonujemy się, że zupa krem potrafi być sycąca, a owsianka to smak, który urasta do rangi luksusu. Brzmi dobrze prawda? A teraz zobaczmy, co znajduje się w ofercie firm cateringowych i uwierzmy, że dokładnie ten obrazek może przestać być marzeniem, a ma szansę stać się naszym codziennym jadłospisem.

Catering dietetyczny to bowiem usługa polegająca właśnie na dostarczaniu gotowych posiłków, każdego dnia, wprost pod wskazany adres. Nie są to oczywiście dania jakiekolwiek, przygotowane na oślep. Mówimy o diecie pudełkowej, czyli zdrowym sposobie żywienia, gdzie każde danie układane jest pod okiem wykwalifikowanych dietetyków, by gwarantowało odpowiednią podaż kalorii i wysoką przyswajalność wartości odżywczych.

Przekonać się możemy, jak wiele zalet posiada catering dietetyczny, spoglądając np. na ofertę EatZone.pl. Tutaj każdy ma szansę znaleźć jadłospis dla siebie – osoby chcące zrzucić nadmiar kilogramów, sportowcy, czy wegetarianie.

 

Modna nie znaczy gorsza!

Za modą często podążamy bezmyślnie. Nie patrzymy na to, czy nam coś pasuje, czy nie. W jaki sposób się prezentuje, czy jest warte swojej ceny i oferuje naprawdę wysoką jakość. Catering dietetyczny to jednak ten rodzaj mody, który pasuje zdecydowanie każdemu! Tu mamy możliwość dostosowania jadłospisu do własnych potrzeb. Taka alternatywa dla tradycyjnego sposobu żywienia sprawdza się wprost doskonale. Odpowiednia liczba kalorii, świeże i naturalne produkty, doskonale skomponowane posiłki na każdy dzień, które trafiają wprost do naszych rąk. Czyż nie idealnie?

Przyzwyczailiśmy się, że to co modne, niestety sporo kosztuje. Teoretycznie dieta pudełkowa oferowana przez firmy cateringowe, to niemały wydatek. W końcu trzeba przeznaczyć nawet tysiąc lub dwa tysiące złotych miesięcznie na posiłki. Pomyślmy jednak o tym, ile tak naprawdę wydajemy na codzienne zakupy. Do tego czas, który jest bezcenny, a pożytkujemy go na wycieczki po sklepach, później gotowanie i sprzątanie. Finanse zaczynają być porównywalne, ale korzyści z diety pudełkowej może być znacznie więcej.

 

Gdy brakuje nam czasu, a taki rodzaj „mody” zaczyna kusić, poszukajmy ofert firm cateringowych, wybierzmy posiłki dopasowane do własnych potrzeb i cieszmy się smakiem, a przede wszystkim zdrowiem.