Tu jesteś: Medcentre | Medycyna w pigułce  »  Porady  »  Łóżko rehabilitacyjne - jak wybrać odpowiednie? 5 zasad

Łóżko rehabilitacyjne - jak wybrać odpowiednie? 5 zasad

Opublikowano w kategorii Porady       
Łóżko rehabilitacyjne - jak wybrać odpowiednie? 5 zasad

Wybór łózka rehabilitacyjnego nie jest łatwym zadaniem. Jego wartość użytkowa jest niepodważalna, jednak na rynku istnieje tyle firm, modeli i rodzajów tego sprzętu, że przeciętny człowiek, niezorientowany w temacie, może się pogubić. Przedstawiamy 7 zasad, które pomogą ci dokonać właściwego wyboru.

Zadbaj o jakość materaca

Każda firma produkująca łóżka rehabilitacyjne wyposaża je w różne materace. Niektóre są twarde i niewygodne, a inne zbyt miękkie i szybko się niszczą. Sprawdź koniecznie opinię na temat dostawcy i wybierz jakościowe produkty. Sklep internetowy Gamareha oferuje szeroki wybór łóżek z różnymi materacami: https://gamareha.pl/60-lozka-rehabilitacyjne.

 

Dostosuj łózko do potrzeb

Warto zainwestować w materac z materiałem zapobiegającym pojawieniu się odleżyn. Dzięki wysokiej jakości materiałom z właściwościami antybakteryjnymi zabezpieczysz się przed niechcianym zmianom skórnym, które pojawiają się zawsze, gdy chory większość czasu spędza w pozycji leżącej. Większość łóżek wyposażona jest w mechanizm regulacji wysokości, jednak podwyższanie i obniżanie ma granice. Może się okazać, że maksymalnie wykorzystaliśmy rozpiętość mechanizmu, a wysokość jest wciąż nieodpowiednia. Warto wcześniej dokonać odpowiednich pomiarów.

 

Zdecyduj się na łóżko obrotowe

Łóżko obrotowe to takie, które za pomocą specjalnego mechanizmu może zmienić się w wygodny fotel. Dzięki temu oszczędzisz sobie niepotrzebnego wysiłku przy zmianie pozycji chorego. Nie trzeba za każdym razem przenosić chorego z miejsca na miejsce, wystarczy odpowiednio przesunąć mebel.

 

Łóżko powinno mieć barierki

Poręcz przy łóżku jest potrzebna nie tylko wtedy, gdy chory cierpi na dolegliwości, które mogą powodować upadki z posłania. Każdemu może się zdarzyć zsunąć w nocy z łóżka. Jest to szczególnie niebezpieczne dla osób starszych i schorowanych. Barierki można w ciągu dnia opuścić, aby osoba chora nie czuła się jak w klatce.

 

Pamiętaj o serwisowaniu

Każdy przedmiot może się zepsuć. Sprzęt rehabilitacyjny niestety nie jest najtańszy. Zadbaj więc o pozostawienie sobie możliwości naprawy, bez generowania dodatkowych kosztów. Najlepiej serwisować sprzęt w miejscu zakupu. Dobre sklepy mają w ofercie serwis i świadczą różnorodne usługi z zakresu naprawy łóżek rehabilitacyjnych.

 

Decydując się na kupno łóżka rehabilitacyjnego, należy pamiętać o kilku prostych, choć nie zawsze oczywistych zasadach, aby nie wydać pieniędzy na sprzęt, który szybko ulegnie zniszczeniu. Warto dobrze rozeznać się w rodzajach łóżek dostępnych w sprzedaży i wybrać tę ofertę, która będzie najkorzystniejsza.