Tu jesteś: Medcentre | Medycyna w pigułce  »  Badania  »  CODE of ME: poznaj swój organizm dzięki badaniu DNA

CODE of ME: poznaj swój organizm dzięki badaniu DNA

Opublikowano w kategorii Badania       
CODE of ME: poznaj swój organizm dzięki badaniu DNA

Czy wiesz, że znając swoje uwarunkowania genetyczne, możesz łatwiej zapobiec chorobom i dopasować idealną dietę? Profesjonalny test Code of Me pomoże Ci żyć zdrowo każdego dnia.

Wiedza ukryta w kodzie DNA

Każdy z nas posiada indywidualny profil genetyczny. Poszczególne geny odpowiadają za budowę i funkcje tysięcy białek, znajdujących się w ludzkim organizmie. Niektóre z nich pełnią rolę budulca tkanek, inne pośredniczą w procesach chemicznych zachodzących w komórkach, jeszcze inne chronią przed działaniem bakterii i wirusów. Ze względu na tę rolę informacje zawarte w kodzie genetycznym mają ogromne znaczenie dla życia i zdrowia człowieka. Analiza DNA pozwala ustalić  powiązania między stosowaną dietą i środowiskiem a predyspozycjami do wystąpienia określonych chorób. Dostarcza informacji o obecności mutacji genetycznych, określa uwarunkowania metabolizmu wraz z tendencją do otyłości, umożliwia odpowiedni dobór i dawkowanie leków zgodnie z indywidualnymi predyspozycjami. Pozwala również przewidzieć ryzyko rozwoju nowotworów, a dzięki temu – podjąć wcześniejszą profilaktykę i w odpowiednim czasie przeprowadzić ewentualne badania.


Badanie genetyczne i raport predyspozycji zdrowotnych

Czym jest CODE of ME? To firma, która stworzyła specjalistyczny zestaw, służący do pobrania próbki materiału genetycznego w postaci śliny. Pobrany materiał przesyłany jest do laboratorium i poddawany szeregowi badań. Testy DNA przeprowadzane są we współpracy z Affymetrix – jedną z wiodących firm na rynku międzynarodowym, świadczących usługi z zakresu analizy genomu i technologii mikromacierzy. Wynikiem badań jest spersonalizowany raport, zawierający informacje na temat:

1. Predyspozycji zdrowotnych:

 • prawdopodobieństwo zachorowania na aż 30 chorób warunkowanych dziedzicznie
 • nietolerancje substancji lekowych
 • reakcje na używki (kofeina, nikotyna, alkohol)

2. Predyspozycji żywieniowych:

 • ryzyko nietolerancji pokarmowych
 • skłonności do problemów z wagą (nadwaga, niedowaga)

3. Predyspozycji psychicznych:

 • podatność na stres, depresję i wpadanie w gniew
 • reakcję na leki antydepresyjne

4. Dodatkowych cech wrodzonych:

 • skłonność do problemów skórnych
 • podatność na problemy z mineralizacją zębów
 • predyspozycje do szybszego starzenia się organizmu
 • optymalny rytm okołodobowy (jesteś "sową" czy "skowronkiem?)

 

 

W ten sposób zdobywasz rzetelną, spersonalizowaną wiedzę na temat predyspozycji organizmu, która pomoże Ci podejmować świadome decyzje dotyczące zdrowia. Dzięki CODE of ME łatwiej zapobiegniesz chorobom, dopasujesz dietę i tryb życia do swoich indywidualnych możliwości, zaś w przypadku pogorszenia stanu zdrowia szybciej dobierzesz odpowiednie leki i terapię.

Zapisz się do Programu Profilaktycznych Badań Zdrowotnych i odkryj tajemnicę zawartą w Twoim DNA – nie bój się sięgnąć po wiedzę, która podniesie jakość Twojego życia.